Weganizm w programie Wendy Williams Show – WN #21 | wegańskie wiadomości

wn021-web Transkrypt WEGE NEWS – odcinek 21

Newsy na dziś to kampania Veganuary podbijająca serca londynńczyków, kolejne wegańskie kampanie w wielkiej brytanii oraz weganizm w programie Wendy Williams. Zapraszam!

 

Veganuary podbija Wielką Brytanię

Jak zapewne wiecie z poprzednich odcinków, w Anglii, a przede wszystkim w Londynie trwa kampania Veganuary, której celem jest zachęcenie jak największej ilości do spróbowania weganizmu przez pierwszy miesiąc roku. Popularność tegorocznej edycji zdaje się, że przerosła najśmielsze oczekiwania.

Jak donosi Plant Based News, kampania Veganuary zebrała ponad 60 tysięcy chętnych do spróbowania weganizmu i cieszy ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. To z kolei przykuło uwagę mediów i zaowocowało pojawieniem się menedżer marketingu organizacji charytatywnej Veganuary w jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, Sky News.

Oprócz mediów, popularność Veganuary została także dostrzeżona przez tamtejsze supermarkety oraz restauracje.

The Co-op pisze na swoim blogu gdzie i jakie wegańskie produkty można znaleźć w ich sieci. Nie brakuje tam także przydatnych wskazówek oraz powodów, dla których warto przejść na weganizm. Jak pisze autor artykułu:

Przejście w kierunku diety opartej na roślinach może mieć pozytywny wpływ na twoje zdrowie oraz zdrowie planety.

Tesco natomiast odnosząc się na swoim Twitterze do Veganuary serwuje świeżo upieczonym weganom roślinne przepisy, które można znaleźć na ich oficjalnej stronie.

Jak czytamy w końcowej części artykułu na Plant Based News, kampania Veganuary zainspirowała liczne restauracje do wprowadzenia zmian w swoim menu.

Wegańska kampania w miastach UK

Veganuary to nie jedyna kampania promująca weganizm, jaka odbywa się obecnie w Anglii. Oprócz całkowitego przejęcia jednej ze stacji londyńskiego metra przez PETA, o czym mówiłem w jednym z poprzednich odcinków, przyszedł czas także na inne miasta Wielkiej Brytanii.

Jak czytamy na Loving Manchester, masowa kampania Go Vegan World szybko rośnie na popularności w takich miastach, jak Londyn, Glasgow, Birmingham czy Manchester i niewątpliwie jest stworzona, aby prowokować do przemyśleń.

Kampania jest organizowana przez założone w 2008 roku w Irlandii Sanktuarium Zwierząt Eden Farmed. Billboardy umieszczone w strategicznych miejscach przedstawiają zwierzęta wraz z między innymi takimi sloganami, jak:

  • Humanitarne mleko to mit
  • Bezbronne i niewinne, a i tak je zjadamy

pozostawiając niesmak w ustach przechodniów spożywających produkty zwierzęce.

Reakcje ludzi w mediach społecznościowych, poza niewielką ilości nieprzychylnych komentarzy, to przede wszystkim słowa wsparcia dla inicjatywy, której celem jest uwolnienie wszystkich zwierząt i stworzenie świata pełnego wegan.

Weganizm w programie Wendy WIliams Show

To ostatnie ma szansę stać się rzeczywistością przede wszystkim dzięki temu, że dieta wegańska zaczyna coraz bardziej przebijać się do mainstreamu. Z poprzednich odcinków powinniście pamiętać wystąpienie doktora Gregera oraz Michała Siewierskiego w Dzień Dobry TVN. Dziś natomiast jako przykład posłuży jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych w USA, Wendy Williams Show.

Tematem odcinka rozpoczynającego nowy rok było zdrowie oraz odchudzanie na diecie roślinnej.

W 6-minutowym segmencie gospodyni programu wraz z prawdopodobnie najbardziej znanym lekarzem w Stanach, doktorem Oz, omawiali opcje posiłków korzystnych dla zdrowia na diecie wolnej od produktów zwierzęcych.

Do proponowanych opcji należał tost z chleba ezekiela z awokado, owoce i warzywa na przekąskę czy tempeh na lunch.

Wendy Williams zapytana przez dr. Oz swoją dietę odpowiedziała, że stosuje dietę roślinną!

Według mnie to między innymi właśnie dzięki takim programom weganizm ma szansę stać się w bardzo szybkim czasie znacznie bardziej powszechny, czego nam wszystkim życzę. I to tyle na dziś. Pamiętajcie, że oceniając, komentując, udostępniając ten film wspieracie moją pracę. Do zobaczenia w kolejnym odcinku. Trzymajcie się!